Gastronaut Honza Mottl a Holandsko poněkolikáté …

Tak jsem se opět s jedním z mé oblíbené skupinky mlíčňáků (pardon, gastronautů) vrátil do Holandska. Záměr byl jednoduchý. Projet co nejvíce míst, nafotit je (to je Honzova doména), napsat o nich zajímavé články (proto s námi jel s námi i Honzův „úlovek“ z Královnina dne, novinářka Lucka), a to vše časově co nejefektivněji a s co nejmenším možným vynaložením finančních prostředků. Vzhledem k věku mých spolucestovatelů (jsou teoreticky ve věku mých dětí, tedy kdybych s jejich tvorbou začal o pár – dvacet? – let dříve), ke geografické poloze plánu navštívených míst (po celé severní části země) a vzhledem k tomu, že počasí se při této cestě opravdu nedalo odhadnout, jsme se dohodli, že oni si vezmou stan klasický, a já (přece jen trochu starší a línější) vyzkouším skládací stan umístěný na střeše mého auta.

Cesta začala skvěle :-), cca 2 hodiny před plánovaným odjezdem mi pronajimatel stanu oznámil (přesto, že se mne o týden dříve vyptal na mnoho podrobností k autu a střešním nosníkům), že stan na mé auto není schopen namontovat. Takže se změnil plán. Mládežníci ve stanu, já v autě (ještě že jsem si nekoupil vysněné MG). Spali jsme opravdu všude, na parkovišti u přívozu na Ameland (přijeli jsme pár hodin před jeho odjezdem), v kempech v Harlingenu, Edamu, Noordwijku, ale také na parkovišti (původně to měla být pláž – ta byla autem ale nepřístupná a okolo půlnoci už nebyla síla na pěší výlet) nedaleko Harderwijku. Počasí nám přálo – celé první tři dny. Vítr 6 BFT je skvělý při plavbě na plachetnici, při pobytu ve stanu nic moc, o setrvalém dešti v dalších 4 dnech ani nemluvím.

Přesto jsme navštívili mnoho míst, o nichž se v listopadu či prosinci dočtete na nových stránkách Holandsko.cz. Máme i mnoho nových zážitků: i já jsem v Holandsku našel místo, kde jsem nikdy předtím nebyl – pevnostní město Bourtange, Honza nad ránem na parkovišti přepadl se zbraní v ruce místní bezdomovce a sebral jim sedlo z kola (že by potřebovat na své kolo sedlo lepší – holandské?), já si vyzkoušel, jaké je dělat týden někomu křena …

A nemůžu vynechat komentář o Honzovi a „gastronomii“: opět sežral, co mohl, nechápu, kam to při svých cca 180 cm a plus minus 50 – 60 kg dává, má kapacita je skoro dvojnásobná, spotřeba pak poloviční, že by vydával tolik energie?

Asi závidím … NE! Určitě závidím …

Příspěvek byl publikován v rubrice O Holandsku obecně .... Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.