Holandsko na lodi pro rodiny s dětmi?

Několikrát jsem dostal dotazy na téma plavba Holandskem na lodi s dětmi. Ano či ne?

Takže zhodnocení: ANO, může to být skvělá a hlavně bezpečná dovolená. Pokud vaše dítě ještě nechodí či je-li už školákem, můžete si vybrat jakoukoliv charterovou loď plující Holandskem. Školáci si pak plavbu opravdu užijí, protože (pod vaším dozorem) mohou sami loď řídit!

Holandsko na lodi pro rodiny s dětmi 1 – 6 let

Pokud jsou však vaše děti ve věku 1 – 6 let, je jejich pobyt na většině lodí nebezpečný. Velká většina lodí má totiž několik úrovní paluby, strmé schůdky, úzké „ochozy“ atd. Vlastně máte možnost jen:

  • a) mít dítě neustále pod dozorem (to ale nebude žádná dovolená pro vás),
  • b) mít dítě neustále na psím vodítku (to ale nebudou ty pravé prázdniny pro vaše dítě) a nebo
  • c) vzít si vhodnou loď (a těch zase tak moc není). Ideální loď pro rodiny s malými dětmi je buď velmi malá, plastová lodička, např. Harmony či Princess, téměř bez schůdků, zato s vysokými boky, a nebo ještě lépe malá či větší loď Boekanier 30 či Boekanier 37 – plující vana bez jakýchkoliv schůdků. Případně i větší lodě typu narrow boat – FB 1250 a FB 1400. Tady totiž vaše dítě nemůže nikam spadnout a proto si všichni můžete užít klidnou dovolenou.

Pokud byste chtěli vyrazit ve větší partě a nebo jsou lodě vhodné pro děti již obsazené, odpovědně doporučuji – dovolenou o rok či více odložte! Vždy také platí zásada, že je-li na palubě lodě dítě (děti), není čas na „partyzánštinu“ a skipper (vy či váš manžel/ka, dočasný „kapitán“ této lodě) by měl být na plavbu teoreticky i prakticky dobře připraven.

A na obojí vás připravíme za 5 hodin v Praze, třeba na naší lodi Skipper Mistress. A pak již můžete vyplout …

Příspěvek byl publikován v rubrice Holandsko na lodi …. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.